Złota Niedziela na Rynku Łazarskim, czyli wielkanocny klimat na Łazarzu

„Złota Niedziela” – pod takim hasłem odbędą się wydarzenia związane z łazarską odsłoną Jarmarku Wielkanocnego. Stragany na Rynku Łazarskim zapełnią się wyjątkowym, wiosenno-wielkanocnym asortymentem. Przygotowano również dodatkowe atrakcje.

 

Już od godziny 10:00 stragany na Rynku Łazarskim wypełnią się świątecznym asortymentem. Dostępne będą m.in. bazie, palny wielkanocne, dekoracje, koszyczki, serwetki i inne ciekawe wyroby, także rękodzielnicze. Pojawią się też gadżety związane z gwarą wielkopolską. To łazarska odsłona Jarmarku Wielkanocnego, który odbywa się do niedzieli na pl. Wolności.

Podczas wydarzenia na Rynku Łazarskim przy jednym ze stoisk sprzedawane będą delikatesy, a dochód z ich sprzedaży będzie przekazany na rzecz ukraińskich dzieci. Akcja powstała przy współpracy z kawiarnią Pączuś i Kawusia.

Jak podkreśla Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska, Złota Niedziela to także atrakcje kulturalne. Przygotowano szereg wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych przygotowano m.in. warsztaty plastyczne, dzięki którym będą mogły lepić w glinie, ozdabiać styropianowe jaja, tekturowe ptaki czy też malować ozdoby wielkanocne. Przygotowano także koncert Wujka Ogórka i Moniki Kijek.

Dla dorosłych przygotowano warsztaty pracy w drewnie oraz wspólne wykonywanie ekologicznej rzeźby, która stanie na terenie zielonym w pobliżu rynku będąc schronieniem dla ptaków. Będą także warsztaty robienia ozdób wiosennych i warsztaty zdobienia babeczek.

Na Rynku Łazarskim zaprezentują się też ukraińscy artyści, którzy przedstawią swoje prace i zaproszą uczestników do działań twórczych.