Tłumy poznaniaków na Rynku Łazarskim. Trwa Złota niedziela.

Na placu Wolności od piątku trwa jarmark Wielkanocny, ale przedświąteczne niespodzianki czekają w tym roku także na rynku Łazarskim. Od rana stragany zapełniają się wyjątkowym asortymentem. Nie zabrakło także atrakcji kulturalnych.

W niedzielę, 10 kwietnia na rynku Łazarskim zagości świąteczny asortyment. Można tam kupić m.in. serwetki, koszyczki, bazie i dekoracje, a także gadżety związane z gwarą wielkopolską. Na jednym ze straganów, we współpracy z kawiarnią Pączuś i kawusia, zorganizowana zostanie sprzedaż delikatesów, z której dochód przekazany będzie na rzecz ukraińskich dzieci. Do udziału w akcji zgłosiło się również kilka łazarskich lokali gastronomicznych, które poczęstują odwiedzających przygotowanymi potrawami, będzie także można zamówić u nich przysmaki na świąteczny stół.

– “Złota Niedziela na Rynku Łazarskim” to jednak nie tylko kiermasz handlowy, ale także atrakcje kulturalne. Świątecznej atmosfery dopełnią występy oraz warsztaty i animacje dla dzieci i dorosłych

zaznacza Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska. 

Na najmłodszych czekają m.in. wielkie bańki mydlane, skręcane balony i warsztaty plastyczne. Dzieci będą lepić w glinie, malować drewniane ozdoby wielkanocne czy ozdabiać styropianowe jaja i tekturowe ptaki. Mali goście będą także mogli posłuchać występu Wujka Ogórka oraz Moniki Kijek (która zaśpiewa piosenki z bajek i filmów Disneya).

Osoby, które przyjdą na rynek Łazarski, będą mogły spróbować własnoręcznej pracy w drewnie. W planach jest także wspólne wykonanie ekologicznej rzeźby z tego materiału. Drewniana instalacja, która umiejscowiona zostanie na pobliskim terenie zielonym, może stać się schronieniem dla ptaków. W programie znalazły się też warsztaty zdobienia babeczek i robienia ozdób wiosennych.

Ci, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak wygląda życie osób z niepełnosprawnościami, będą mogli zwiedzić Niewidzialną Ulicę. To wyjątkowa, interaktywna wystawa umieszczona w ciemności. Rolę przewodników pełnią tam osoby niewidome lub słabowidzące.

Swoje stoisko na rynku Łazarskim będą mieli także ukraińscy artyści, którzy będą prezentować swoje prace i zapraszać do działań twórczych. 

Jarmark Wielkanocny trwa też od piątku na placu Wolności. Można będzie odwiedzać go przez cały weekend, aż do niedzieli.