„Zmalujmy coś na Rynku Łazarskim”, czyli zagospodarowanie przestrzeni według dzieci

Urządzenia elektroniczne, materiały plastyczne, a także wycieczki i zwiedzana to nagrody w konkursie skierowanym do uczniów szkół podstawowych na Łazarzu „Zmalujmy coś na Rynku Łazarskim”. Wybrane prace pojawią się również na wystawie plenerowej.

 

O tym, że dzieci mają ogromną wyobraźnię, a ich pomysły, choć zaskakują, potrafią zainspirować także dorosłych. Z ich zdaniem, jako przyszłością Miasta, liczą się architekci i projektanci. Właśnie dlatego zapytano łazarskie dzieci o zdanie dotyczące tego, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń Rynku Łazarskiego. Młodzi poznaniacy zostali poproszeni, by zwizualizować swoje pomysły.

Specjalny konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Łazarza, z podziałem na kategorie dla klas I-III i IV-VIII, zarówno poprzez prace indywidualne jak i klasowe (przy udziale minimum 3 uczniów danej klasy).

Zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej ukazującej propozycję wykorzystania przestrzeni Rynku Łazarskiego. Mali poznaniacy mogą wybrać dowolną technikę plastyczną na papierze – np. kredki, ołówek, farby plakatowe, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage czy akwarele.

Prace należy dostarczyć do 25 kwietnia do Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Można to zrobić osobiście na adres Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta – sekretariat, Pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań, pocztą na ww. adres lub przesłać na adres e-mail: kp@um.poznan.pl dw. ewa_kowalak@um.poznan.pl.

Na autorów prac, które zostaną najwyżej ocenione czekają m.in. smartwach, tablet graficzny i zestaw materiałów plastycznych dla uczestników indywidualnych oraz wycieczka tramwajem po ulicach Poznania, zwiedzanie Centrum Szyfrów Enigma czy też odkrywanie „Niewidzialnej Ulicy” dla zwycięzców w kategoriach klasowych.

Wybrane prace, w tym te zwycięskie i wyróżnione będą ukazane na wystawie plenerowej, która stanie w przestrzeni Rynku Łazarskiego.

Konkurs organizowany jest przez Urząd MIasta Poznania przy wsparciu MPK Poznań, Poznańskiego Centrum Dziedzictwa, Rady Osiedla św. Łazarz i Stowarzyszenia Wirtualny Łazarz.