Caritas Poznań przygotowuje Śniadanie Wielkanocne dla 1150 potrzebujących. Pamięta także o uchodźcach

Caritas Poznań jak co roku przygotowuje Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących. Przygotowywane są dania dla 1150 osób. Nie zapomniano także o prawosławnych ukraińskich uchodźcach, którzy przebywają w ośrodkach pomocy, a Wielkanoc obchodzą tydzień później.

 

Caritas Poznań codziennie przygotowuje posiłki dla osób ubogich i potrzebujących. Z okazji świąt wielkanocnych mają one jednak bardziej uroczysty, świąteczny charakter. Nie brakuje tradycyjnych potraw.

W tym roku Śniadanie Wielkanocne po raz kolejny będzie wydawane w formie dań i paczek, które zostaną wydane na wynos. Potrzebujący otrzymają dania świąteczne, w tym białą kiełbasę, żurek i sałatkę, a także paczkę z m.in. pasztetem, konserwą, słodyczami, napojem oraz margaryną do smarowania.

Posiłki dla 900 osób zostaną wydane w niedzielę w Jadłodajni przy ul. Łąkowej. O 8:15 rozpocznie się msza święta w ogrodzie sióstr Elżbietanek, natomiast około 10:00 rozpocznie się święcenie pokarmów, a następnie wydawanie Śniadania.

Z kolei w Jadłodajni przy ul. Taczaka pomoc przygotowano dla 250 osób. Wydawanie dań rozpocznie się tam o 11:00.

Caritas Poznań pamięta także o prawosławnych ukraińskich uchodźcach, którzy obchodzą Wielkanoc tydzień później w stosunku do katolików. W ośrodkach pomocy, w których Caritas opiekuje się uchodźcami, przygotowane będą Śniadania Wielkanocne przy stołach. Podobne działania planowane są w hotelach i obiektach, które należą do grupy PHH. Około 200 zaproszeń zostanie rozdanych wśród uchodźców nocujących w Hali Arena oraz na Międzynarodowych Targach Poznańskich.