Gwiazdy wystąpią na Golęcinie. Zaprezentowano pierwsze nazwiska Poznań Athletics Grand Prix 2022

Impreza Poznań Athletics Grand Prix już od czterech edycji pozwala poznańskim kibicom obserwować gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki. W tym roku na Golęcinie wystąpią medaliści największych sportowych imprez.

Poznań Athletics Grand Prix to lekkoatletyczny miting, w czasie którego swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy z Polski i ze świata. Tegoroczna, czwarta już edycja, będzie miała miejsce 27 maja od godziny 15:30 na poznańskim Golęcinie.

Organizatorzy wydarzenia podali już pierwsze gwiazdy poznańskiego mitingu. To polscy medaliści największych lekkoatletycznych imprez. W Poznaniu pojawi się m.in. aktualny rekordzista Polski w skoku o tyczce, Piotr Lisek, dla którego będzie to już trzeci start w stolicy Wielkopolski. Wystąpi również debiutant na tej imprezie, Marcin Krukowski, autor historycznego, najdłużego rzutu w polskim oszczepie. Nie zabraknie medalistów ostatnich Igrzysk Olimpijskich: Dariusza Kowaluka (złoto w sztafecie mieszanej 4×400) i Anny Kiełbasińskiej (srebro w sztafecie 4×400). Poznańscy kibice będą mogli podziwiać również reprezentantkę gospodarzy Adriannę Szóstak (trójskok), Angelikę Sarnę (800 metrów) i Dominika Kopcia (100 m).

To nie jedynie gwiazdy, które wystąpią 27 maja na Golęcinie.

– Uchylamy na razie rąbka tajemnicy. Kolejnymi nazwiskami będziemy dzielić będziemy dzielić się z poznańskimi fanami lekkoatletyki stopniowo. Wśród gwiazd naszego mityngu na pewno pojawią się także sportowcy z zagranicy – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznań Athletics Grand Prix.

Jak informowaliśmy wcześniej, można już kupować bilety na to wydarzenie. Dostępne są one na platformie ToBilet.pl.