W Palmiarni będzie można poznać roślinność za pomocą wszystkich zmysłów

Już po raz kolejny poznaniacy będą mogli zwiedzić jedną z najbardziej popularnych atrakcji wszystkimi zmysłami. Za sprawą Nocy w Palmiarni, 29 kwietnia każdy spotka się m.in. z efektami świetlnymi połączonymi z różnymi dźwiękami natury. Atrakcji będzie jednak więcej.

O kolejnej edycji Nocy w Palmiarni opowiedziała w programie “Hej Poznań” Joanna Wojciechowska z Palmiarni Poznańskiej.

Noc w Palmiarni to wydarzenie organizowane regularnie przez Palmiarnie Poznańską. Według zapisków, poznaniacy tłumnie odwiedzali to miejsce nocą już w latach 20. W tym roku planowane są trzy edycje tego wydarzenia.

Najbliższa edycja będzie miała miejsce w piątek, 29 kwietnia. Standardowo można się spodziewać różniących się od poprzednich wydarzeń atrakcji. Tym razem bardziej postawiono na grę świateł i dźwięków, które mają wprowadzić nastrój tajemniczości. Muzyka dopasowana będzie do poszczególnych pawilonów. Usłyszeć będzie można chociażby naturalne dźwięki z Amazonii z wypraw pana Tomasza Siudy.

Dodatkową atrakcję stanowić będzie ścieżka edukacyjna, dzięki której zwiedzający będą mogli zapoznać się z ciekawostkami. Warto zabrać ze sobą latarkę, aby móc w pełni korzystać z nocnych atrakcji.

Zwiedzanie dostępne będzie od godziny 20 do 2 w nocy, a kasa biletowa do 1:30. Bilety kupować można online bądź bezpośrednio przed wydarzeniem w Palmiarni Poznańskiej.

Poza tym, w rozmowie z Anną Drzazgą i Piotrem Szulcem, poruszono także temat spektakularnej, powracającej po dwóch latach, Wystawie Żywych Motyli, która zagości w Poznaniu od 6 do 22 maja. W Palmiarni pojawi się ponad 200 okazów z różnych części świata, które latać będą swobodnie między zwiedzającymi. Istnieje szansa, że na niektóre osoby motyle usiądą i pozwolą zrobić zdjęcie z bliskiej odległości.

Więcej informacji dostępnych jest w programie “Hej Poznań”.