Odnowiono dwa nagrobki zasłużonych poznaniaków. Wydano ponad 40 tys. złotych

W kwaterze powstańców wielkopolskich oraz na dawnym cmentarzu św. Wojciecha na stokach Cytadeli odnowiono nagrobki dwóch zasłużonych mieszkańców Poznania – Wincentego Styczyńskiego i Romana Wilkanowicza. Na ten cel wydano ponad 40 tys. złotych.

W kwaterze powstańców wielkopolskich na cmentarzu garnizonowym oraz na dawnym cmentarzu św. Wojciecha na stokach Cytadeli odnowiono dwa zabytkowe nagrobki – Wincentego Styczyńskiego i Romana Wilkanowicza.

Wincenty Styczyński był wybitnym Wielkopolaninem, doktorem medycyny i górnośląskim działaczem narodowym. Jego nagrobek został wyremontowany kompleksowo, zarówno część nadziemna, jak i podziemna. Koszt renowacji wyniósł ponad 30 tysięcy złotych, z czego 7 000 złotych pokryła Rada Osiedla Stare Winogrady. Reszta pochodziła z budżetu Miasta Poznania.

Roman Wilkanowicz był poetą oraz powstańcem wielkopolskim. Jego nagrobek wymagał odpowiedniego przygotowania podłoża. Pomnik przewrócił się w czasie roztopów, czego powodem było osadzenie go na gołej ziemi. Teraz został poddany konserwacji i przymocowany do solidnego fundamentu. Koszt renowacji wyniósł ponad 10 tysięcy złotych.

Prace trwały kilkanaście tygodni i kosztowały ponad 40 tysięcy złotych.