Ponad 17 mln zł na remonty dróg w Poznaniu. Jakie prace zaplanowano w najbliższym czasie?

Ponad 17,5 mln złotych – tyle w tym roku Zarząd Dróg Miejskich planuje wydać na remont dróg w Poznaniu. Gdzie obecnie prowadzone są prace i na jakim są etapie?

 

Remonty nawierzchni prowadzone są na głównych oraz na osiedlowych drogach w mieście. Część z nich jest kontynuacją robot rozpoczętych w poprzednich latach. O ile w przypadku głównych arterii komunikacyjnych proces decyzyjny odbywa się zwykle na szczeblu ogólnomiejskim, o tyle o potrzebie wykonania prac na drogach lokalnych zwykle informują miejscowe rady osiedli na podstawie zgłoszeń od mieszkańców.

Obecnie dobiegają końca prace na części ul. Jackowskiego i Gorczyczewskiego, gdzie poza nową nawierzchnią jezdni pojawiły się nowe chodniki. Podobne prace wykonywane są również na ul. Brzask.

W maju Zarząd Dróg Miejskich planuje prace na kolejnym odcinku ul. Polnej – od ul. Bukowskiej do ul. Dąbrowskiego, a na czerwiec i lipiec przewidziano remont ul. Warowanej.

W miesiącach wakacyjnych prace obejmą ul. Matejki na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Niegolewskich, a także na ul. Kasprzaka, między ul. Niegolewskich i ul. Hetmańską.

Remont planowany jest też na ul. Głogowskiej między wiaduktem górczyńskim a ul. Klinkierową.

Z mniejszych ulic, tych o charakterze bardziej lokalnym i osiedlowym poprawa bezpieczeństwa i komfortu planowana jest m.in. na ul. Trzemeszeńskiej, gdzie poza nową nawierzchnią jezdni na odcinku między ul. Nakielską a Łabiszyńską wykonany zostanie też nowy chodnik.