Nocne życie roślin, czyli Noc w Palmiarni Poznańskiej

Już dziś kolejna okazja, by podejrzeć życie nocne roślin w ramach Nocy w Palmiarni Poznańskiej.

 

Nocne życie roślin, podobnie jak ludzi i zwierząt wygląda nieco inaczej. Pora w ciągu doby ma znaczenie dla procesów zachodzących w nich. Na co dzień można jedynie poczytać lub posłuchać opowieści o tym, co dzieje się w Palmiarni Poznańskiej, gdy zapada zmrok. Co kilka miesięcy jednak można przekonać się o tym samodzielnie – podczas Nocy w Palmiarni.

Już dziś kolejna taka możliwość. Przytłumione światło połączone z efektami świetlnymi oraz różnorodnymi dźwiękami natury pozwolą na przeniesienie się do wyjątkowego świata roślin.

Przygotowano także ścieżkę edukacyjną, która wypełniona jest ciekawostkami. By w pełni korzystać z przygotowanych atrakcji organizatorzy polecają zabranie ze sobą… latarki.

Noc w Palmiarni rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa do 2:00. Kasa będzie czynna do godziny 1:30. Od godziny 22:00 wejście do Parku Wilsona możliwe będzie wyłącznie od strony ul. Matejki.

Blety dostępne są online oraz w kasie Palmiarni. Więcej o atrakcjach Nocy w Palmiarni opowiedziała Joanna Wojciechowska w wywiadzie dla naszej redakcji (tutaj).

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.