Będzie nowa nawierzchnia jezdni na ul. Polnej

Już niedługo kierowcy i rowerzyści na ul. Polnej będą mogli korzystać z nowej nawierzchni jezdni na kolejnym odcinku tej ulicy. W środę rozpoczną się prace remontowe.

 

Inwestycja obejmuje odcinek od ul. Dąbrowskiego do ul. Bukowskiej i będzie kontynuacją prac rozpoczętych w ubiegłym roku. Dzięki temu zniknie stara, zniszczona, popękana i nierówna nawierzchnia, a kierowcy i rowerzyści zyskają nową, równą bardziej komfortową i bezpieczniejszą.

Remont został podzielony na etapy. Od 4 do 31 maja kolejne odcinku remontowanego fragmentu ulicy będą zwężane i będzie wprowadzany ruch jednokierunkowy.

Pierwszy etap obejmuje fragment od ul. Bukowskiej do ul. Jackowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się po jezdni wschodniej, w kierunku ul. Jackowskiego i dalej do ul. Dąbrowskiego. Nie będzie możliwości skrętu z ul. Jackowskiego w ul. Polną w stronę ul. Bukowskiej. Ten etap prac potrwa od 4 do 8 maja.

Kolejny etap obejmuje ten same odcinek, ale ruch skierowany zostanie na jezdnię zachodnią. Drugi etap potrwa od 9 do 11 maja.

Kolejne zmiany będą podawane przez ZDM Poznań na bieżąco.

Koszt remontu to ponad 850 tysięcy złotych.