Aktywator WLKP – powstała aplikacja i strona internetowa z myślą o cudzoziemcach w Poznaniu

Poznań zachęca mieszkających w stolicy Wielkopolski cudzoziemców do skorzystania ze specjalnej aplikacji w ramach programu Aktywator WLKP – w formie strony internetowej lub aplikacji na telefon. Znajdują się tam informacje o imprezach kulturalnych i integracyjnych, wydarzeniach edukacyjnych czy też akcjach społecznych. Obsługiwana jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

 

Aktywator WLKP to projekt, który powstał z myślą o mieszkających w Poznaniu cudzoziemcach, jako wsparcie ich w codziennym życiu i pomoc w integracji z lokalną społecznością. Aplikacja oraz strona internetowa to jego elementy. Dostępne są tam informacje, które podzielono na trzy kategorie.

Pierwsza to „wydarzenia kulturalne”, druga to „pomoc humanitarna”, a trzecia to „wydarzenia”. Dzięki temu obcokrajowcy mogą w prosty i szybki sposób potrzebne informacje na temat inicjatyw nie tylko w Poznaniu, ale i regionie.

Projekt Aktywator WLKP obejmuje też szereg innych usług, w tym m.in. specjalna linia telefoniczna, której obsługa przekazuje porady w zakresie legalizacji pobytu, prawnych aspektów życia w Polsce czy podjęcia legalnej pracy. Mogą z niej skorzystać zarówno cudzoziemcy jak i pracodawcy z Poznania i Wielkopolski. Dostępna jest w dni robocze od 9:00 do 17:00 pod numerem telefonu 22 490 20 44.

Jednocześnie organizowane są wydarzenia integracyjne dla migrantów, m.in. w Poznańskim Ośrodku Integracji (POINT). Projekt jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.