Światowe gwiazdy na Poznań Athletics Grand Prix 2022

Znane są już nazwiska zagranicznych gwiazd, które pojawią się na stadionie na poznańskim Golęcinie w ramach mityngu Poznań Athletics Grand Prix.

 

Niedawno organizatorzy ogłosili polskich znanych sportowców, którzy wezmą udział w poznańskich zawodach zaplanowanych na 27 maja, o czym pisaliśmy tutaj. Teraz przyszła pora na zagraniczne gwiazdy.

W biegu na 200 metrów wystartuje jeden z najszybszych biegaczy na świecie, Yohan Blake, który klasyfikowany jest zwykle tuż za Usainem Boltem. Ma na swoim koncie m.in. dwa złote medale olimpijskie w sztafetach, a także dwa srebrne medale olimpijskie w kategorii indywidualnej. Organizatorzy liczą, że pobije on rekord golęcińskiego stadionu, który obecnie należy do Frankiego Fredericksa, ustanowiony w 2003 roku.

Ciekawie zapowiada się też rzut oszczepem, w którym rywalizować będzie m.in. Vítězslav Vesely. Utalentowany zawodnik to wychowanek aktualnego rekordzisty świata Jana Železnego. Co ciekawe, to właśnie Železny 19 lat temu ustanowił rekord stadionu na Golęcinie, który nadal jest aktualnym. Vesely jest m.in. mistrzem świata i Europy, a na swoim koncie ma także m.in. dwa brązowe medale olimpijskie.

W sprincie na starcie stanie m.in. Szwajcarka Ajla Del Ponte, jedna z najlepszych biegaczek Europy.

Bilety na Poznań Athletics Grand Prix są jeszcze w sprzedaży, która odbywa się online.