Remont ul. Naramowickiej – zmiany w organizacji ruchu dla kierowców i rowerzystów

Po uruchomieniu trasy tramwajowej na Naramowice, wykonawca inwestycji koncentruje się na pracach drogowych. W nocy z 6 na 7 maja (z piątku na sobotę) wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu, które umożliwią kontynuację robót. Wyłączony z ruchu będzie fragment ul. Naramowickiej, który zostanie wyremontowany. Zmiany dotyczą także rowerzystów.

 

Na dwa dni konieczne jest też wyłączenie drogi rowerowej na wiadukcie tramwajowym nad ul. Lechicką, po zachodniej stronie torowiska. Nieprzejezdna będzie 6 i 7 maja (piątek i sobota) z uwagi na przewidziane prace wykończeniowe na wiadukcie tramwajowym.

Oprócz budowy nowych dróg, prace obejmują też remont istniejącej ul. Naramowickiej na odcinku pomiędzy ul. Karpią a Hilczer-Kurnatowskiej. W nocy z 6 na 7 maja wyłączony z ruchu zostanie fragment od posesji przy ul. Naramowickiej nr 161 (pomiędzy ul. Sarmacką a Łużycką) do wjazdu na parking przy kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Objazd dla samochodów poruszających się do tej pory przez ul. Naramowicką zostanie poprowadzony przez al. Praw Kobiet i ul. Hilczer-Kurnatowskiej. Równolegle udostępniona zostanie al. Praw Kobiet na odcinku od ul. Łużyckiej do ul. Hilczer-Kurnatowskiej – przejazd w ograniczonym zakresie będzie możliwy obiema jezdniami. Na ul. Hilczer-Kurnatowskiej w dalszym ciągu czynna będzie wyłącznie północna jezdnia.

Z uwagi na remont ul. Naramowickiej, objazdy dotyczą też autobusów. Przystanki autobusowe zostaną wyznaczone na wysokości tramwajowych, na obu jezdniach al. Praw Kobiet. Przystanek Jasna Rola w kierunku centrum będzie funkcjonował w docelowej lokalizacji, tzn. wspólnie z przystankiem tramwajowym w kierunku ul. Błażeja. Działanie dotychczasowych przystanków Sielawy i Rubież zostanie zawieszone na czas remontu.

Dojazd do ul. Sielawy będzie możliwy od strony ul. Umultowskiej przez ul. Sarmacką i Naramowicką oraz od ul. Lechickiej przez ul. Karpią i Naramowicką. Wyjazd zarówno przez ul. Sarmacką, jak i Karpią. Dojazd do ul. Karpiej zostanie zapewniony przez ul. Sarmacką oraz przez rondo Karłowskiej-Kamzowej. Ul. Łużycka na odcinku od ul. Naramowickiej do al. Praw Kobiet zostanie udostępniona wyłącznie jako dojazd do posesji. Zmiana organizacji ruchu dotyczy również pieszych – częściowo udostępnione zostaną ciągi w rejonie skrzyżowania al. Praw Kobiet i ul. Z. Hilczer-Kurnatowskiej.

Rozpoczęcie remontu ul. Naramowickiej jest skoordynowane z pracami wykończeniowymi w ciągu ul. Jasna Rola w rejonie posesji nr 203. W ramach czasowej organizacji ruchu powstanie tymczasowy wjazd z al. Praw Kobiet w ul. Jasna Rola, a w formie rekompensaty zostanie udostępniony jeden pas ruchu dla samochodów parkujących do tej pory na ul. Jasna Rola. W trakcie prac należy liczyć się z ograniczeniem dojazdu do posesji.

Przypominamy, że w związku z uruchomieniem całej trasy tramwajowej, które nastąpiło 23 kwietnia, w rejonie przejazdu przez torowisko należy zachować szczególną ostrożność.

W kolejnym tygodniu przewidziana jest również zmiana w rejonie powstającego węzła Lechicka/Naramowicka, która umożliwi ostatnie prace przy nowych wiaduktach drogowych nad ul. Lechicką.

Prace w ramach remontu ul. Naramowickiej, na odcinku od ul. Karpiej do Hilczer-Kurnatowskiej, potrwają przez ok. dwa miesiące.