Koncerty, animacje, gry, warsztaty, targi i wiele innych, czyli pomysły na spędzenie soboty w Poznaniu

Zapowiada się kolejny ciepły dzień w Poznaniu. Warto wykorzystać to do spędzenia go poza domem. Oto kilka pomysłów, co robić w sobotę w Poznaniu.

 

Dziś w wielu polskich miastach odbywają się obchody Dnia Europy. Jednym z nich jest Poznań, gdzie atrakcje przygotowano na Placu Wolności. Dostępne będą gry, quizy, konkursu, zabawy, koło fortuny i ogromne puzzle m.in. z charakterystycznymi budowlami Unii Europejskiej. Ciekawym punktem jest także Gra Miejska „Wspólna Europa”. Trasa ma 6,5 km długości i wiedzie przez centrum Poznania.

Z kolei w Parku Wilsona od 10:00 odbywać się będzie Akademia Zielony Poznań. Przygotowano m.in. warsztaty prowadzone przez ekspertów, pokazy, w ramach których będzie można lepiej poznać rośliny wodne i bagienne, a także zasięgnąć porad ekspertów w zakresie uprawy i zasadach tworzenia oczka wodnego.

Będąc w Parku Wilsona warto zajrzeć do Palmiarni Poznańskiej, gdzie odbywa się Wystawa Żywych Motyli. W pawilonie VIII możliwe jest „podglądanie” także tych najbardziej egzotycznych o różnych kształtach i barwach latających wśród roślin.

Miłośnicy motoryzacji powinni zajrzeć dziś na Tor Poznań, gdzie odbywać się będzie wyjątkowa parada „Klasykiem po mieście”. W ramach wydarzenia przygotowano paradę klasyków, która przejedzie po torze, a także konkurs z nagrodami. To gratka zarówno dla posiadaczy jak i miłośników klasyków motoryzacji, którzy nie posiadają swoich „czterech kółek” w tej kategorii, ale lubią na nie popatrzeć, zwłaszcza w ruchu. Będzie można porozmawiać, podziwiać i zrobić zdjęcia.

Ci, którzy wolą ślady historii w innym wydaniu mogą udać się na poznańską Wolę. Przewodniczka PTTK Poznań opowie o tej dzielnicy Poznania, charakterystycznych jej cechach i zabudowaniach, a także odpowie na pytanie, dlaczego to właśnie na Woli odbywały się spotkania dam z dżentelmenami.

Ślady historii można podziwiać, a nawet wsiąść na ich pokład dzięki liniom turystycznym. Dziś na trasę wyjadą: linia tramwajowa numer 0 oraz linie autobusowe numer 100 i 102. To okazja do podziwiania i zwiedzania Poznania z pokładu zabytkowych pojazdów. Atrakcja cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców jak i turystów.

Poznań można zwiedzać również z perspektywy rzeki, dzięki tramwajowi wodnemu. Jak wygląda miasto z perspektywy Warty? Dostępne są rejsy w dwóch kierunkach – północnym i południowym. W obu przypadkach rejs zaczyna się na Chwaliszewie. Na trasie północnej możliwe jest przepłynięcie jedynie fragmentu trasy.

Po pandemicznej przerwie powracają dziś Targi LOOK i beautyVISION. To jedne z najbardziej znanych imprez targowych w Poznaniu. Zarówno fryzjerstwo jak i kosmetyka zaliczane są do najbardziej rozwijających się branż. Także użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę na profesjonalne podejście ekspertów i mają większą świadomość w zakresie stosowanych kosmetyków. Na MTP nie zabraknie profesjonalnego sprzętu i produktów, wykładów, pokazów oraz międzynarodowych zmagań najlepszych fryzjerów, barberów i twórców makijażu.

Także po przerwie związanej z obostrzeniami wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej w kraju dziś powracają Integralia. Impreza jest projektem łączącym rozgrywki sportowe z kulturą i muzyką, której celem jest integracja środowiska studenckiego. Początek już od 19:00. Wydarzenie rozpocznie sekcja stand-up, po której rozpoczną się koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie Paluch.