Hej Poznań od 8:30!

Nowy miesiąc i kolejna odsłona programu „Hej Poznań”. Z kim porozmawiamy podczas poniedziałkowego odcinka?

 

Maksymilian Dyśko opowie o filmie „Wylogowani”, który jest krótkometrażowym dokumentem poruszającym temat depresji wśród młodzieży. Młody twórca opowie zarówno o samym filmie jak i pracy nad nim. Film “Wylogowani” prezentuje ludzi młodych, u których zdiagnozowano depresję oraz specjalistów, fundacje i centra terapii. Materiał porusza problematykę tematu depresji, ma na celu zaprzestanie stygmatyzacji osób, u których została zdiagnozowana depresja oraz zwraca szczególną uwagę na rozwiązania i pomoc, które są oferowane przez wiele instytucji i organizacji.

Wraz z ciepłymi dniami więcej osób spędza czas na powietrzu, a tam czekają… kleszcze. Z Jarosławem Kasprzakiem porozmawiamy o boreliozie. Temat, który co roku wraca jak bumerang, ale czy w przypadku kleszczy możemy mówić o sezonowości? Jak się chronić, co zrobić kiedy ugryzie nas kleszcz i jakie są objawy boreliozy.

Będzie tez muzycznie – na naszej kanapie zasiądzie Wojtek Wardejn z zespołu Długi Dystans. Kierunek muzyczny jest wypadkową zainteresowań członków grupy, więc znajdziemy tu elementy bluesa, punka, hard rocka.

O rozpoczynającym się za kilka dni Millenium Docs Against Gravity opowie nam Olga Sokal. To już 19. edycja festiwalu, podczas którego będzie można zobaczyć premiery najnowszych produkcji kina dokumentalnego.

Naszym gościem będzie także Remik Świątek, dyrektor zarządzający oddziału MB Motors w Poznaniu. Porozmawiamy z nim o najnowszym wspólnym projekcie naszego portalu i MB Motors, w ramach którego część naszego programu Hej Poznań realizowana będzie w nowoczesnym i luksusowym Mercedesie GLC.

Zaprosimy też na wystawę „Zamknięte” w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru. Patryk Bułhak zabierze nas w podróż do orientalnego i nieodgadnionego kraju, jakim jest Iran. To właśnie mieszkańcy tego państwa stali się głównymi bohaterami zdjęć fotografa.

W programie opowiemy również o najnowszym sklepie Lego, który otwarto w Galerii Posanania. Byliśmy tam z naszą kamerą i porozmawialiśmy z Łukaszem Gaszyńskim, dyrektorem dyrektor zarządzający LEGO na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie.

W naszej kuchni jak zawsze rządzić będzie Jakub Reszka, który przygotuje coś pysznego.

Zapraszamy w poniedziałek już od 8:30 na naszym kanale YouTube oraz Facebooku.