“Moja firma i praca w Poznaniu” – bezpłatne szkolenie dla obywateli Ukrainy

Obywatele Ukrainy przebywający w Poznaniu mogą wziąć udział w specjalnym, bezpłatnym szkoleniu dotyczącym pracy w Polsce, zakładania działalności gospodarczej, praw i obowiązków pracownika czy też możliwości szukania ofert pracy.

 

Szkolenie „Moja firma i praca w Poznaniu” jest bezpłatne i skierowane do obywateli Ukrainy. Odbędzie się 23 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, między 9:00 a 16:00.

W programie ujęto dwa bloki tematyczne. Pierwszy to „Moja firma w Poznaniu”, który poświęcony jest kwestii otwierania firm w Polsce. Omówiona będzie cała procedura założenia działalności gospodarczej w Polsce. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie są i kiedy należy płacić podatki w Polsce, jakie obowiązują składki ubezpieczeniowe, jakie należy spełnić warunki chcąc założyć własny biznes oraz jak go zaplanować i promować.

Druga część to „Moja praca w Poznaniu”, która dotyczyć będzie zatrudnienia w Polsce i prawa pracy w tym zakresie. Uczestnicy dowiedzą się jak napisać CV, gdzie szukać ofert zatrudnienia, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, co powinno znaleźć się w umowie o pracę, a także jakie są prawa i obowiązki zarówno pracownika jak i pracodawcy w Polsce.

Podczas szkolenia dostępna będzie też strefa doradcza, w ramach której będzie można odbyć rozmowy z potencjalnymi pracodawcami i skonsultować indywidualne sprawy z ekspertami.

Udział w wydarzenia jest darmowy i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Zarówno wystąpienia jak i prezentacje będą prowadzone w języku ukraińskim.

Osoby mające pod swoją opieką dzieci będą mogły skorzystać z kącika zabaw dla najmłodszych i opieki animatorów.