„Rosyjscy żołnierze nie zwyciężają. Oni gwałcą i mordują” – dowody rosyjskich zbrodni zawisną na płocie Konsulatu Federacji Rosyjskiej

Przed Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej odbędzie się dziś protest „Rosyjscy żołnierze nie zwyciężają. Oni gwałcą i mordują”.

 

W poniedziałek, 9 maja, obchodzony jest w Rosji Dzień Zwycięstwa, jako celebracja zakończenia II wojny światowej. Podczas gdy Rosjanie świętują, reszta świata wskazuje na zbrodnie, jakich dokonuje obecnie Rosja wobec narodu ukraińskiego po agresji na Ukrainę dokonanej 24 lutego 2022 roku.

W Poznaniu odbędzie się dziś protest, który ma być sprzeciwem wobec rosyjskich obchodów oraz agresji na demokratyczne państwo. O godzinie 18:00 przed Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej spotkają się poznaniacy oraz przybyli do Poznania uchodźcy, którzy w ciszy i zadumie zawieszą na płocie konsulatu zdjęcia, plakaty i grafiki potwierdzające zbrodnie dokonywane przez Rosję na terytorium Ukrainy i wobec narodu ukraińskiego.

„Chociaż znaczny procent Rosjan wierzy w potęgę swojego Kraju, to cały Świat wie, że jest ona tylko złudzeniem. Gwałcąc, mordując, znęcając się nad ludźmi, zapisuje się najkrwawsze strony historii, a nie buduje imperium. To nie jest zwycięstwo. To prawdziwe i obrzydliwe tchórzostwo” – wskazuje Marcin Staniewski, organizator wydarzenia