Przetrwał “wojenne zawieruchy”, teraz zniknął. W Chybach skradziono dzwon

Z dzwonnicy przy kościele skradziono zabytkowy dzwon w Chybach, w Wielkopolsce. Sprawą zajmuje się poznańska policja, a proboszcz apeluje o kontakt do wszystkich, którzy “w ostatnim czasie zauważyli coś podejrzanego”.

 

Nieznany sprawca lub sprawcy ukradli dzwon z dzwonnicy kościoła w Chybach (woj. wielkopolskie). Kradzież zauważono w minioną środę, a w poniedziałek o zdarzeniu poinformowało biuro prasowe poznańskiej kurii.

– 4 maja przygotowując kościół i jego obejście do odpustu odkryliśmy, że skradziono nam dzwon – mówi reporterce TVN24 ks. Krzysztof Frąszczak, proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie, którego świątynią filialną jest kościół w Chybach.

Sprawę bada poznańska policja.

– Policjanci prowadzą czynności w sprawie kradzieży dzwonu. Do kradzieży doszło prawdopodobnie między 17 kwietnia a 5 maja – to ponad dwa tygodnie. Apelujemy do okolicznych mieszkańców, którzy widzieli coś podejrzanego o zgłaszanie się do komisariatu na Jeżycach. Wszystkie sygnały będą weryfikowane – przekazała młodszy aspirant Marta Mróz, rzeczniczka poznańskiej policji.