Dywan kwiatowy przez Teatrem Wielkim – w tym roku nawiązano do wojny i pomocy uchodźcom

Przed Teatrem Wielkim w Poznaniu ułożono tegoroczny dywan kwiatowy z tulipanów. Jak zwykle nawiązuje do aktualnych wydarzeń – w tym roku jest to wyraz solidarności z narodem ukraińskim oraz podziękowanie dla osób i organizacji pomagającym uchodźcom.

 

Co roku od 2013 roku przed Teatrem Wielkim układany jest dywan kwiatowy. To IX Poznańskie Dywany Kwiatowe organizowane przez Stowarzyszenie Naukowo_Techniczne Inżynierów i Techników Oddział w Poznaniu i studentów Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej.

Kwietne kompozycje tradycyjnie nawiązują do aktualnych wydarzeń. W tym roku głównym motywem była wojna w Ukrainie.

Na placu przed Teatrem Wielkim powstało ogromne serce, na którym krzyżują się dłonie w ręce podania rąk. Obie są uzupełnione flagami: polską i ukraińską. Całość uzupełnia napis „Podaj rękę Ukrainie”.

Kompozycja ma być wyrazem solidarności z narodem ukraińskim, a zarazem formą podziękowania dla osób, firm, organizacji i instytucji, które włączyły się w pomoc dla uchodźców przybywających do stolicy Wielkopolski.

„Dywan jest żywym pomnikiem dla osób, które odeszły od nas z powodu wojny, pozostały na niej, bądź przybyły do Poznania i Wielkopolski uciekając od jej niebezpieczeństwa” – wyjaśnia Stowarzyszenie Naukowo- Techniczne inżynierów i techników ogrodnictwa oddział w Poznaniu

Do wykonania kwiatowego dywanu użyto ponad 150 tysięcy tulipanów. Kompozycję najlepiej widać z lotu ptaka, ale także na ziemi można obejrzeć przygotowany obraz.