Więcej zieleni na ul. Jasielskiej

Poznaniakom zależy na tym, by ich najbliższe otoczenie było coraz bardziej zielone. Okazują to m.in. poprzez tworzenie projektów związanych z zielenią miejską, a następnie głosowanie na nie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim, dzięki czemu otrzymują dotację i możliwa jest ich realizacja. Przykładem jest m.in. zazielenianie terenów wzdłuż ul. Jasielskiej.

 

W ubiegłym roku przy ul. Jasielskiej posadzono kilkadziesiąt drzew, wśród których znalazły się klony, jesiony oraz glediczje. Teraz realizowany jest kolejny etap zazieleniania terenów w tej okolicy.

Tegoroczne nasadzenia realizowane w ramach projektu „Zielone Fyrtle” Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego obejmują mniejszą roślinność, w tym porzeczki alpejskie, śnieguliczki, jaśminowiec i suchodrzew. Jak wyjaśnia ZDM, dzięki temu zieleń będzie dłużej cieszyć mieszkańców.

Jednocześnie w ramach prac porządkowany jest zagajnik, z którego usuwany jest gruz, a rosnące drzewa poddane są pielęgnacji. Po południowej stronie odnowiono, a w innych miejscach założono nowe trawniki.

Dzięki temu ul. Jasielska będzie bardziej zielona, a tym samym przyjazna ekosystemowi i okolicznym mieszkańcom. Zieleń sprawi, że okolica będzie wyglądać estetyczniej. Zyska też ekosystem, bo poprawi się retencja wody, niwelowana będzie część zanieczyszczeń powietrza, a docelowo, gdy urosną posadzone drzewa, obniży się też temperatura w pobliżu.

Prace to koszt ok. 150 tysięcy złotych.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.