Latające Psy powrócą w weekend na Cytadelę!

Na poznańskiej Cytadeli znów będą latać… psy. Latające Psy, czyli zawody Dogfrisbee to widowiskowa zabawa, a zarazem zmagania psów i ich właścicieli.

 

Latające Psy to nazwa serii zawodów dogfrisbee, podczas której czworonogi w efektowny sposób wykonują różnego rodzaju skoki, przeskoki i ewolucje, by złapać rzucane przez właściciela frisbee. Zawody odbywają się regularnie od 2006 roku i za każdym razem przyciągają tłum widzów, który z chęcią ogląda widowiskowe umiejętności zwierząt.

W weekend (14-15 maja) po raz kolejny spotkają się na poznańskiej Cytadeli, a sportowe emocje będzie można podziwiać w kilku konkurencjach.

Szczególnie widowiskowa jest konkurencja Freestyle, czyli pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym oraz konkurencja mieszana frisbee i agility, czyli Frizgility, podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Przygotowano jednak także szereg innych, w których oceniane jest m.in. aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych, chwyty frisbee czy też jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach.

W Poznaniu spotkają się zarówno polscy jak i zagraniczni zawodnicy.

Na terenie wydarzenia dostępne będą także napoje, w tym kawa i soki, bezpłatne porady weterynarii oraz możliwość porozmawiania z ekspertami w zakresie dogrisbee.

Latające Psy na poznańskiej Cytadeli będzie można podziwiać w sobotę i niedzielę od rana (8:30) do ok. 17:00. Harmonogram dostępny jest online.