Osiem osób spadło z wysokości kilku metrów. Wypadek podczas remontu Miejskiego Ośrodka Kultury

Na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie doszło do wypadku podczas prac budowlanych. Osiem osób spadło z wysokości kilku metrów po tym, jak zarwał się pod nimi drewniany szalunek.

 

Do wypadku doszło po godzinie 10:00. Początkowo służby otrzymały informację o osobach, które spadły z rusztowania na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że pod pracującymi przy remoncie zarwał się drewniany szalunek przygotowywany do wylewki.

Jak wyjaśnia rzecznik straży pożarnej w Gnieźnie, asp. sztab. Anna Osińska, pracownicy firmy budowlanej oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury wizytujący plac prac, prawdopodobnie stanęli w miejscu, w którym nie było wylewki i szalunek nie wytrzymał obciążenia.

Osiem osób spadło z wysokości ok. 3-4 metrów. Po przyjeździe służb na miejsce udzielono im pomocy. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala, jednak jak przekazuje straż pożarna, ze wstępnych informacji wynika, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Cztery osoby były w stanie samodzielnie opuścić budynek. Dwie wyniesiono na noszach, a dwie na fotelach medycznych.

O zdarzeniu poinformowano Państwową Inspekcję Pracy oraz Powiatowy Nadzór Budowlany. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku.