Remont torowiska na ul. Głogowskiej – zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

W sobotę rozpoczną się prace torowe przy ul. Głogowskiej w rejonie zajezdni MPK Poznań. Oznacza to zmiany w organizacji komunikacji tramwajowej w okolicy. Utrudnienia potrwają do końca miesiąca.

 

Zarząd Transportu Miejskiego wyjaśnia, że obecny stan torowiska i rozjazdu przy zajezdni jest już zły i wymaga remontu. Prace rozpoczną się w sobotę, 14 maja i potrwają około dwóch tygodni.

W tym czasie nie będzie możliwy przejazd tramwajów na odcinku od skrzyżowania z ul. Hetmańską do pętli na Górczynie. Zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji tramwajowej i uruchomiona będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Linia nr 5

„Piątka” będzie dojeżdżać do skrzyżowania Głogowska/Hetmańska a dalej będzie kursować przez ulicę Hetmańską, Reymonta, Grunwaldzką i Roosevelta do Matyi i z powrotem stałą trasą.

UNII LUBELSKIEJ – Żegrze – Chartowo – Piaśnicka – Kórnicka – Mostowa – Dowbora-Muśnickiego – Lewandowskiej – Strzelecka – Królowej Jadwigi – Matyi – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

powrót:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – Roosevelta – Matyi – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Lewandowskiej – Dowbora-Muśnickiego – Kórnicka – Piaśnicka – Chartowo – Żegrze – UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 8

„Ósemka” z ulicy Roosevelta skręci w Bukowską i następnie przez Grunwaldzką, Reymonta i Hetmańską dotrze do skrzyżowania ulicy Hetmańskiej z Głogowską. Następnie przez Głogowską pojedzie stałym fragmentem trasy.

MIŁOSTOWO – Warszawska – Estkowskiego – Małe Garbary – 23 Lutego – Mielżyńskiego – Fredry – Roosevelta – Grunwaldzka – Reymonta – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

powrót:

GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Głogowska – Roosevelta – Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego – Małe Garbary – Estkowskiego – Warszawska – MIŁOSTOWO

Linia nr 14

„Czternastka” kursująca z Piątkowa na węźle Głogowska/Hetmańska skręci na ulicę Hetmańską i dalej przez 28 Czerwca 1956r. pojedzie na pętlę Dębiec PKM.

OS. SOBIESKIEGO – PST – Zachodnia – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956r. – DĘBIEC PKM

Podczas prac będą czynne przystanki tramwajowe Głogowska/Hetmańska położone po zachodniej stronie skrzyżowania dla wszystkich kursów tramwajów linii numer 1, 5, 7 i 8.  

Na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku zostanie uruchomiona autobusowa linia „za tramwaj” T5.

GÓRCZYN PKM – Zgoda – Ściegiennego – Głogowska – Winklera – Kasprzaka – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

powrót: GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Głogowska – Ściegiennego – Zgoda – GÓRCZYN PKM

Kursy będą się odbywały co 5 minut w godzinach szczytu w dni robocze oraz co 7,5 minuty we wszystkich pozostałych porach tygodnia.