Utrudnienia w ruchu na ul. Głogowskiej w dwóch miejscach

W związku z pracami torowymi oraz budową przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej na ul. Głogowskiej, od soboty wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu.

 

Na ul. Głogowskiej przy zajezdni tramwajowej prowadzony będzie remont torowiska i rozjazdów. Z tego powodu poza wyłączeniem ruchu tramwajowego na odcinku między ul. Hetmańską a pętlą na Górczynie, obowiązywać będą także utrudnienia w organizacji ruchu kołowego.

Od 14 do 31 maja wygrodzony będzie lewy pas jezdni na nitce w kierunku jezdni. Maksymalna dopuszczalna prędkość w rejonie prowadzonych robót zostanie ograniczona do 30 km/h. Nie przewiduje się zmian i utrudnień w ruchu pieszym i rowerowym.

Jednocześnie z uwagi na budowę przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej, w godzinach nocnych od 14 do 31 maja wygradzany będzie fragment jezdni w torowisku na wysokości posesji nr 34.

Dodatkowo zawężony będzie tam także chodnik oraz miejsca postojowe. Maksymalna dopuszczalna prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Ruch tramwajowy w tym miejscu zostanie utrzymany.