Wakacje z Latem na Łazarskim. Miasto ogłosiło przetarg

Na Rynek Łazarski powrócą atrakcje kulturalne i rekreacyjne, które będą aktywizować mieszkańców. „Lato na Łazarskim” ma ruszyć od lipca i potrwać całe wakacje letnie z ofertą dla dzieci i dorosłych.

 

Po przebudowie na Rynek Łazarski powraca strefa rekreacyjna, choć działać będzie pod nazwą „Lato na Łazarskim”. Wydarzenie obejmie tymczasową strefa rekreacyjna oraz program działań społeczno-kulturalnych, które zaktywizują mieszkańców.

Strefa rekreacyjna ma powstać w okolicy fontanny i mieć powierzchnię ok. 250m2. Miasto ogłosiło przetarg na organizację wydarzeń.

Strefa ma ruszyć 1 lipca i trwać do 4 września, czyli przez cały okres wakacji letnich. Od niedzieli do czwartku czynna będzie między 12:00 a 19:00, a w piątki i soboty do 20:00. Możliwe jednak będzie wydłużenie godzin, o ile nie będzie to zakłócać spokoju okolicznych mieszkańców.

Wydarzenia mają aktywizować mieszkańców w każdym wieku. W ofercie powinny znaleźć się kulturalne- w tym np. wystawy, koncerty, przedstawienia, spektakle filmowe czy spotkania autorskie, rekreacyjno-integracyjne – np. warsztaty, gry i zabawy, turnieje itp. oraz edukacyjne – np. dyskusje publiczne i zajęcia.

Chętni mogą składać oferty do 23 maja. Oznacza to, że prawdopodobnego harmonogramu wydarzeń można spodziewać się w czerwcu. Strefa będzie oddzielona od infrastruktury targowiska.