Latające Psy, Smocze Łodzie, Targ Roślinny i Noc Muzeów, czyli co robić w sobotę w Poznaniu?

Słoneczna pogoda, wolna sobota i moc atrakcji – w sobotę nie można nudzić się w Poznaniu, bo oferta wydarzeń na dziś jest wyjątkowo pogada. Oto kilka propozycji na spędzenie tego dnia.

 

Od rana wiele dzieje się na poznańskiej Malcie, gdzie w weekend odbywają się Poznańskie Dragony. To nie tylko emocje sportowe, ale także możliwość podziwiania nietypowych smoczych łodzi. Specjalne ozdoby oraz wybijany rytm bębnów są wyjątkową atrakcją. Więcej tutaj.

Będąc przy temacie wody można także wybrać się na spacer z przewodnikiem z grupy Po Poznaniu, który dziś zaprosi nad Wartę, czyli miejsce, w którym zaczęła się historia miasta. Przez wieki rzeka pełniła wiele funkcji. To nią dostarczano żywność czy towary luksusowe, jednocześnie utrudniając dotarcie wrogowi. Była też i trudniejsza historia – powodzie, ograniczenia zabudowy czy podział miasta przed budową mostów. Spacery odbywają się o 11:00 i 15:00. Więcej informacji tutaj.

Po spacerze można też wybrać się na wycieczkę tramwajem wodnym i zwiedzić miasto z perspektywy rzeki. Dostępne są rejsy w dwóch kierunkach – północnym i południowym. W obu przypadkach rejs zaczyna się na Chwaliszewie. Na trasie północnej możliwe jest przepłynięcie jedynie fragmentu trasy. Więcej informacji tutaj.

Można też płynąć samemu – kajakiem lub łódką, które można wypożyczyć z miejskiej wypożyczalni w Starym Porcie. Co istotne, nie trzeba posiadać patentu sternika motorowodnego, by móc wypożyczyć sprzęt. Szczegóły dostępne tu.

A skoro o naturze mowa, to warto też dziś zajrzeć na Targ Roślinności Cuda Wianki w Starym Browarze, który odbywa się w Atrium. Na targu roślinnym można kupić roślinność z całego świata – zarówno tę do biura jak i domu. W ofercie znalazły się rośliny do domu i biura. Nie brakuje również akcesoriów, w tym ozdobne osłonki, wazony, ceramika czy konewki. Są też wystawcy z własnym rękodziełem z motywem roślinnym, w tym świece, biżuteria, naturalne kwiatowe kosmetyki czy mydła. Więcej tu.

Na Cytadeli znów dziś będą latać… Psy. Latające Psy to nazwa serii zawodów dogfrisbee, podczas której czworonogi w efektowny sposób wykonują różnego rodzaju skoki, przeskoki i ewolucje, by złapać rzucane przez właściciela frisbee. Zawody charakteryzują się wyjątkowo widowiskowymi popisami czworonogów i ich właścicieli. Szczegóły dostępne tutaj.

Zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą skorzystać z opcji zwiedzania Poznania z pokładu zabytkowych pojazdów w ramach linii turystycznych. To okazja do podróży w przeszłość oglądając najważniejsze budynki, miejsca i atrakcje miasta. Więcej o liniach turystycznych tutaj.

Przed CK Zamek odbędzie się dziś 12. Poznańska Garażówka na rzecz osób z doświadczeniem uchodźczym w Polsce. Będzie można kupić m.in. ubrania, ozdoby, rękodzieła, książki, płyty, bilety do kina, teatru i na spektakle, a także najróżniejsze pyszności do jedzenia i picia. Dochód zostanie przekazany na rzecz pomocy osób z doświadczeniem uchodźczym. Więcej o Garażówce pisaliśmy tutaj.

Wieczorem rozpocznie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W tym roku ponad 50 instytucji przygotowało aż 150 wydarzeń, z których większość będzie dostępna bezpłatnie. W programie znalazły się atrakcje dla poznaniaków w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami. Szczegóły tutaj.