Pogoda na kolejne dni. Deszcz, burze, porywisty wiatr. Raz będzie cieplej, raz chłodniej

Kolejne dni upłyną pod znakiem zmiennej aury. Synoptycy zapowiadają opady deszczu oraz lokalne burze i wiatr, który w porywach może sięgać 80 kilometrów na godzinę. Przed nami także spokojniejsze chwile z większą ilością słońca. Będzie napływać i ciepłe, i nieco chłodniejsze powietrze.

We wtorek początkowo na zachodzie, a w drugiej części dnia także w centrum i na wschodzie zachmurzenie będzie duże z przelotnymi opadami deszczu rzędu 5–10 litrów na metr kwadratowy. Burze możliwe są głównie na Dolnym Śląsku i części Ziemi Lubuskiej oraz w Wielkopolsce. Na większą ilość słońca mogą liczyć tylko mieszkańcy wschodnich regionów w pierwszej części dnia. I tam jednak opady pojawią się wieczorem.

Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza w pasie od Pomorza i Kujaw, przez Ziemię Łódzką, po Śląsk, do 22 st. C na południowym zachodzie i na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągając prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę. Powieje z południowego wschodu, skręcając na południowo-zachodni i zachodni za strefą frontową.