Bezpłatne badania, szczepienia, konsultacje i porady specjalistów w ramach Białej Soboty

W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych będzie dziś można skorzystać z bezpłatnych badań w ramach Białej Soboty.

 

Biała Sobota to inicjatywa, w ramach której mieszkańcy mogą korzystać z darmowych podstawowych badań i konsultacji zdrowotnych.

W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych na poznaniaków czekać dziś będą badania profilaktyczne, konsultacje medyczne oraz porady specjalistów. Wydarzenie skierowane jest także do uchodźców, którzy przybyli do Poznania z ogarniętej wojną Ukrainy.

Między 9:00 a 13:00 będzie można wykonać m.in. podstawową morfologię krwi i pomiar glukozy we krwi, badania krwi w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C, EKG, badania słuchu, badania densytometryczne, pomagające wcześnie wykryć osteoporozę, badania cytologiczne i USG wraz z konsultacją ginekologiczną, porady medyczne z zakresu diabetologii, neurologii, kardiologii oraz edukacja z zakresu fizjoterapii oraz profilaktyki raka gruczołu piersiowego, w tym nauka samobadania piersi.

Na miejscu będzie można także zaszczepić się przeciw Covid-19 bez wcześniejszej rejestracji. Preparaty dostępne będą zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci od 5. roku życia.

Organizatorzy zadbali także o najmłodszych, dla których przygotowano gry i zabawy związane z tematem zdrowia. Odbędą się także pokazy pomocy przedmedycznej. Z kolei z myślą o seniorach dostępne będzie stoisko, na którym będą mogli znaleźć informacje dotyczące miejskich programów skierowanych do najstarszych mieszkańców miasta, w tym m.in. Złotej Karty Seniora.