Jak wzmacniać samoocenę u dzieci i czy wtrącać się w dziecięce spory?

Jak zadbać o odpowiedni rozwój psychiki dzieci i młodzieży? Jak zadbać o ich poczucie wartości i czy rodzice powinni ingerować w kłótnie między rodzeństwem? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas konferencji poświęconej rozwojowi dzieci, organizowanej w ramach Poznańskich Dni Rodziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Konferencja skierowana jest do rodziców, opiekunów oraz osób pracujących z dziećmi. Specjalistki wyjaśnią o możliwościach i sposobach wzmacniania poczucia własnej wartości u najmłodszych.

Uczestnicy dowiedzą się również jaka jest różnica między przemocą, agresją, a emocjonalnym zachowaniem dzieci oraz jak rozpoznać przemoc rówieśniczą. Pomocne będą także porady w zakresie rozwiązywania konfliktów i odpowiedź na pytanie, czy rodzice powinni ingerować w dziecięce kłótnie i spory.

Konferencja organizowana jest 31 maja od godziny 16:30 w siedzibie SWPS przy ul. Kutrzeby 10. Udział jest bezpłatny, ale wcześniej należy się zapisać poprzez wypełnienie formularza dostępnego online.

Wydarzenie jest organizowane przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania przy współpracy z Wydziałem Psychologii i Prawa Uniwersytetu SWPS.