Jedzielnia powraca. Dobre jedzenie w atrakcyjnych cenach w centrum Poznania

Jedzielnia powraca i już w sobotę zawita na plac Kolegiacki. To okazja do spróbowania dań z oferty lokalnych restauracji i punktów gastronomicznych w atrakcyjnej cenie.

 

Jedzielnia organizowana jest przez MIasto Poznań od 2018 roku jako kampania promocyjna poznańskich lokali gastronomicznych. Sezon zwykle rozpoczyna się w maju, jednak w tym roku z uwagi na złe warunki pogodowe przy pierwotnym terminie, inaugurację przeniesiono na 4 czerwca.

Ideą Jedzieli jest organizacja wydarzeń w różnych obszarach miasta, gdzie na specjalnych stoiskach swoje oferty prezentują lokalne restauracje i bistra. Każda odsłona Jedzielni to inne lokale gastronomiczne.

Wystawcy przygotowują specjalne porcje, które są nieco mniejsze od standardowych, dzięki czemu uczestnicy mogą spróbować dań z kilku miejsc poznając szerszą ofertę. Jedna porcja kosztuje maksymalnie 15 złotych.

Tegoroczna pierwsza Jedzielnia odbędzie się na placu Kolegiackim 4 czerwca. Zaprezentuje się 6 lokali gastronomicznych prezentujących różne kuchnie. Wydarzenie rozpocznie się o 12:00 i potrwa do 17:00.