Hej Poznań od 8:30

Kolejny tydzień, kolejny poniedziałek i kolejny odcinek „Hej Poznań”. O czym dziś będziemy rozmawiać?

 

Z Martą Kabsch ze Starego Browaru porozmawiamy o Short Waves Festiwal i zaprosimy na wernisaż muzycznej wystawy Konkursu 30/30 w Galerii na Dziedzińcu. Opowiemy także o koncercie Letnie Brzmienia – jest już ogłoszony line-up, będzie się działo.

Maciej Narożny, znany i lubiany prezenter radiowy, od zawsze związany z Poznaniem po krótkiej przerwie wraca na antenę. Gdzie, kiedy i o której? Dowiemy się tego z wywiadu, który przeprowadzimy w naszym mobilnym studio, które powstało przy współpracy z MB Motors.

Będzie także kulturalnie – Tomasz Desko zaprosi nas na wystawę ARCHITEKT ARTYSTA – interdyscyplinarną wystawę zbiorową prac polskich architektów. Aż 43 architektów zdecydowało się zaprezentować łącznie 102 dzieła sztuki w dyscyplinach takich jak malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika i inne.

O niezwykle ważnym wydarzeniu polskiej sceny tanecznej, czyli I Ogólnopolskim Turnieju Tańca o Kryształowego Siewce opowie Paweł Tomczyk, a w naszym studiu zatańczą dla Was Bartłomiej Budka oraz Joanna Ruks.

II Festiwal Muzyczny Duetomania 2022 odbędzie się od 8 do 14 czerwca między innymi w takich miejscach jak Akademia Lubrańskiego. O tym nietuzinkowym wydarzeniu muzycznym opowiedzą organizatorzy Julia Wolańska-Gajda oraz Michał Gajda.

Już 11 i 12 czerwca stolica Wielkopolski będzie obchodzić I urodziny inauguracji skweru Bohdana Smolenia – aktora, satyryka i działacza społecznego. Co i kogo będzie zobaczyć podczas tych wydarzeń? Na to pytanie odpowie Krzysztof Deszczyński, organizator, a także wieloletni współpracownik i przyjaciel Bohdana Smolenia.