Na żywo od 8:30

Początek tygodnia to początek nowego. A co nas czeka na początku tygodnia w “Hej Poznań”?

A naszym pierwszym gościem będzie Marta Kabsch, PR Stary Browar, porozmawiamy o :

Short Waves Festiwal, zaprosimy na  wernisaż muzycznej wystawy Konkursu 30/30 w Galerii na Dziedzińcu. Opowiemy także o koncercie 
Letnie Brzmienia – jest  już ogłoszony line-up, będzie się działo 🙂 Ale to nie wszystko, więc oglądajcie nas koniecznie!
 
Maciej Narożny, znany i lubiany prezenter radiowy, od zawsze związany z Poznaniem po krótkiej przerwie wraca na antenę. Gdzie, kiedy i o której? Oglądajcie nasze mobilne studio a wszystkiego się dowiecie.
 
Tomasz Desko zaprosi nas na  wystawę ARCHITEKT ARTYSTA – interdyscyplinarną wystawę zbiorową prac polskich architektów. 
Aż 43 architektów zdecydowało się zaprezentować łącznie 102 dzieła sztuki w dyscyplinach takich jak malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika i inne.
 

Już 11, 12 Czerwca I Ogólnopolski Turniej Tańca o Kryształowego Siewce. O tym niezwykle ważnym wydarzeniu polskiej sceny tanecznej opowie Paweł Tomczyk, a w naszym studiu zatańczą dla Was Bartłomiej Budka oraz Joanna Ruks. (Nagranie 8:00) 

II Festiwal Muzyczny Duetomania 2022 odbędzie się od 8 do 14 czerwca między innymi w takich miejscach jak Akademia Lubrańskiego. O tym nietuzinkowym wydarzeniu muzycznym opowiedzą organizatorzy Julia Wolańska-Gajda oraz Michał Gajda (8:50) 

Bohdan Smoleń to jedna z najbardziej kultowych postaci wywodzących się z Poznania. Już 11 i 12 czerwca stolica Wielkopolski będzie obchodzić I urodziny inauguracji skweru tego wspaniałego aktora, satyryka i działacza społecznego. Co i kogo będzie zobaczyć podczas tych wydarzeń? Na to pytanie odpowie Krzysztof Deszczyński, organizator, a także wieloletni współpracownik i przyjaciel Bohdana Smolenia.