Strajk pracowników w Tunezji. Poznańscy turyści wylecieli z Ławicy z ogromnym opóźnieniem

Turyści, którzy wczoraj nie mogli wylecieć z Poznania do Tunezji opuścili już Polskę. Problemy mają związek ze strajkiem, jaki w środę ogłosił tunezyjski związek zawodowy UGTT.

 

W środę tunezyjski związek zawodowy UGTT ogłosił ogólnokrajowy strajk pracowników przedsiębiorstw państwowych w “obronie praw pracowniczych” po tym, jak rząd zdecydował o zamrożeniu płac w ramach pakietu reform. Jego celem jest osiągnięcie porozumienia w sprawie pożyczki w wysokości 4 mld dolarów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Strajk zakończył się o godzinie 23. w czwartek.

Dla turystów m.in. z Poznania oznaczało to problemy z wylotem na wakacje. Ich rejsy z wczoraj zostały przełożone na piątek rano. Samolot z Poznania do Enfidy ostatecznie odleciał dopiero dziś przed godziną 8:00 rano. Jak przyznawali jednak, że stresujący był dla nich brak informacji.

– Nie ma informacji, nikt nie odbiera telefonów. Nikt nas nie poinformował, dostaliśmy tylko SMS-a, że lot opóźniony i nic nie wiemy – relacjonowała jedna z turystek na lotnisku w Poznaniu

Podobne problemy dotyczyły także pasażerów innych lotnisk m.in. w Gdańsku.