Rusza przebudowa ul. Heweliusza. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka miesięcy

Gruntowa, nierówna, pełna dziur i kolein ul. Heweliusza zostanie przebudowana. Poza nową nawierzchnią jezdni wybudowane zostaną również chodnik i zjazdy do posesji. Ulica zyska także kanalizację deszczową i oświetlenie, a w okolicy pojawi się nowa zieleń.

 

Obecnie ul. Heweliusza jest drogą gruntową. Po deszczu powstają w niej ogromne dziury i kałuże, a także błoto, co obniża komfort użytkowania, jednocześnie stwarzając zagrożenie dla mienia, ponieważ poruszając się po takiej nawierzchni można uszkodzić samochód. Z kolei latem w okolicy unosi się kurz, co zmniejsza komfort życia mieszkańców.

W poniedziałek, 20 czerwca, rozpoczną się prace związane z przebudową, która ma odmienić oblicze ulicy. 

Na odcinku od ul. Palacza do ul. Belwederskiej pojawi się nowa nawierzchnia jezdni, a także chodniki i zjazdy do posesji. Ulica zyska kanalizację deszczową, co pozwoli na lepsze odprowadzanie wody podczas opadów.

Całość zostanie oświetlona, co poprawi bezpieczeństwo, a w okolicy pojawi się nowa zieleń podnosząca poziom estetyki. 

Na czas prowadzenia robót zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. 

Ul. Heweliusza zostanie zamknięta dla ruchu kołowego, a ruch pieszy będzie ograniczany naprzemiennie do jednej strony ulicy.

Możliwe będzie dojazd oraz dojście do posesji. 

Objazd wyznaczono ul. Słoneczną do ul. Belwederskiej. 

Na wysokości skrzyżowania z ul. Palacza występować będzie zwężenie. Piesi w tym rejonie będą mogli poruszać się po chodniku leżącym po drugiej stronie jezdni ul. Palacza.

Prace mają zakończyć się w IV kwarta 2022 roku.