Kolejne miejsce do szlifowania tenisowych umiejętności

Sukcesy polskich tenisistów przyczyniają się do wzrostu popularności tenisa w Polsce. Od dziś w Poznaniu mają kolejne miejsce, w którym mogą trenować i szlifować swoje umiejętności – Oddział Rataje POSiR uruchomił kolejny kryty kort. Jest to zarazem pierwszy w tym miejscu obiekt z nawierzchnią typu hard court.

 

Na terenie Oddziału Rataje POSiR na os. Piastowskim korty działają od wielu lat w ramach krytego kompleksu. Po pięciu latach od jego otwarcia spółka wybudowała kolejny obiekt. Jak przyznaje dyrektor POSiR, Łukasz Miadziołko, powodem jest rosnące zainteresowanie kortami.

Od dziś poznaniacy mają do dyspozycji cztery kryte korty. W przeciwieństwie do wcześniejszych obiektów, na których gra się na mączce, nawierzchnia nowego jest typu hard court.

Rozsuwane ściany boczne zapewnią przewiew latem, co pomoże zawodnikom zwłaszcza w upalne dni.

To nie jedyne zmiany na terenie kompleksu. Jeszcze przed tegorocznym sezonem letnim spółka zamontowała na kortach zewnętrznych automatyczny system nawadniania, co ułatwi przygotowanie ich do gry w upalne dni.

„Klient pomiędzy setami jednym ruchem ręki będzie mógł nastawić zraszacze na jeden cykl nawadniania, dzięki czemu w kilkadziesiąt sekund poprawią się warunki do gry” – mówi Łukasz Miadziołko

Na terenie Oddziału Rataje dostępne są cztery kryte oraz trzy zewnętrzne korty, a także zaplecze z szatniami, sanitariatami i kawiarenkami. Niedługo na teren kompleksu ma powrócić również ścianka tenisowa, która została zdemontowana w związku z budową kortu hard court.