“Porozmawiajmy o Warcie” – debata publiczna już dziś

Tereny nadwarciańskie od kilku lat mocno się zmieniają. Miastu zależy, by przywrócić życie w tych rejonach i zachęcić mieszkańców i turystów do spędzania tam czasu. Jak mieszkańcy oceniają dotychczasowe działania? Co zmieniło się na brzegach Warty? Jakie są oczekiwania mieszkańców względem tych terenów? O tym wszystkim będzie można dziś dyskutować podczas otwartej debaty w Parku Stare Koryto Warty.

 

Od kilku lat tereny nadwarciańskie się zmieniają, a poznaniacy coraz chętniej nich korzystają. Wartostrada pozwala na spacery i przejażdżki rowerowe wzdłuż rzeki, powstające plaże i miejsca rekreacji przyciągają z kolei leżakami, strefą gastronomiczną, boiskami do siatkówki plażowej, animacjami, warsztatami, prelekcjami, występami, koncertami czy też pokazami filmowymi. Miasto chce z jednej strony przybliżyć dotychczasowe działania i plany na przyszłość, a z drugiej poznać potrzeby i wizje mieszkańców w tym zakresie.

Debata „Porozmawiajmy o Warcie” odbędzie się w Amfiteatrze Parku Starego Koryto Warty dzisiaj, o godzinie 17:00. W spotkaniu weźmie udział m.in. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania oraz przedstawiciele miejskich jednostek zaangażowanych w działania nad Wartą. Do dyskusji zaproszeni są także mieszkańcy.

W czasie spotkania zostanie przedstawione podsumowanie działań, jakie zrealizowano nad Wartą przez ostatnie 10 lat, będących efektem zaangażowania zarówno Miasta jak i organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, kultury oraz prywatnych firm.

Mieszkańcy będą mogli podzielić się swoimi pomysłami i oczekiwaniami w zakresie rozwoju terenów nadwarciańskich. W ten sposób realizowane zadania mają bardziej odpowiadać potrzebom poznaniaków.