Festiwal Ludzie Książki od jutra w Poznaniu

Festiwal Ludzie Książki dotrze do Poznania na swój wielki finał. Przez dwa dni w Bibliotece Raczyńskich odbywać się będą spotkania, koncerty i panele dyskusyjne. Nie zabraknie ciekawych gości.

 

Trwa letnia odsłona Festiwalu Ludzie Książki. Podczas dwóch edycji wydarzenie odbyło się w 7 miastach. Pierwsza, która organizowana była zimą zgromadziła kilkutysięczną widownię.

Jak podkreśla dyrektor Biblioteki Raczyńskich, Anna Gruszecka, książka to nie tylko rzecz, ale przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Jej zdaniem mury biblioteczne są najlepszym miejscem do spotkań nie tylko z autorami, ale także tłumaczami, ilustratorami, blogerami i czytelnikami, ponieważ każda książka potrzebuje nie tylko twórców, ale i odbiorców.

Finał Festiwalu Ludzie Książki odbędzie się w Bibliotece Raczyńskich 24 i 25 czerwca. Oficjalne otwarcie planowane jest na 16:00 w piątek. W tym dniu w programie jest także spotkanie z Niną Lykke, norweską pisarką, a także warsztaty z kreatywnego wymyślania historii z Martą Guzowską, archeologiem i autorką kryminałów, w tym kryminałów dla dzieci.

W piątek odbędzie się także dyskusja poświęcona trudom znalezienia wspólnego języka.

Na koniec planowany jest koncert zespołu Dagadana.

Na sobotę w programie znalazły się m.in. warsztaty „Sztuka szkicowania z książką i biblioteką w tle”, które odbędą się w plenerze miejskim prowadzone przez ilustratorkę i plastyczkę, Annę Ziętkiewicz. Z kolei Joanna Jodełka zadba o niesamowite opowieści o poznańskich zaułkach.

Tego dnia będzie można wziąć również udział w spotkaniu z Antonim Liberą oraz posłuchać rozmowy z Anną Gacek. W sobotę odbędzie się też rozmowa z Katarzyną Barlińską i blogerem Okoń w Sieci.

W czasie festiwalu dostępna będzie także wystawa w Galerii Atanzego, a dodatkowo działać będzie Muzeum Wyobraźni. Szczegóły na stronie internetowej Biblioteki Raczyńskich.