Powraca Poznań Maraton! Zawodnicy pobiegną ulicami miasta już po raz 21.

Po pandemicznej przerwie powraca Poznań Maraton. Biegacze wyruszą na trasę 21. odsłony poznańskiego maratonu w połowie października, ale zapisywać mogą się od dziś.

Ostatni Poznań Maraton odbył się w 2019 roku. Niemal trzy lata przerwy to wystarczająco długo, by zatęsknić za długodystansowym bieganiem ulicami miasta. Organizatorzy mają jednak dobrą wiadomość dla miłośników biegów – w tym roku odbędzie się 21 edycja Poznań Maraton.

Już 16 października biegacze wyruszą w ponad 42-kilometrową trasę ulicami Poznania. W maratońskiej rywalizacji będą mogli wziąć także udział zawodnicy na wózkach.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, czyli organizator, pracują obecnie nad przebiegiem trasy zapowiadając, że będzie umożliwiała bicie kolejnych rekordów życiowych. Podobnie jak w poprzednich latach start i meta biegu będą znajdować się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jednocześnie będą się tam odbywać również targi sportowe Run Sport Expo.

Na biegaczy czeka 5 tysięcy miejsc. Zapisy ruszają dzisiaj, a cena rośnie wraz z upływem kolejnych tygodni. Do 19 lipca pakiet startowy można wykupić za 140 złotych. Od 20 lipca do 15 września koszt wzrośnie do 170 złotych, a następnie do 13 października 190 złotych. W dniach 14 i 15 października pakiet będzie kosztował 250 złotych.

Znany jest już projekt tegorocznej koszulki Poznań Maraton. Można ją zakupić podczas rejestracji lub dokupić później.

Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej biegu.