Sportowe emocje nad Rusałką, czyli Lotto Plaża Wolności i Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej

Od piątku nad Jeziorem Rusałka będzie można podziwiać najlepszych polskich i zagranicznych zawodników, którzy w stolicy Wielkopolski będą rywalizować w ramach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

 

To już 14. edycja Lotto Plaży Wolności, która z każdą kolejna edycją zdobywa coraz większe zainteresowanie i lepiej zakorzenia się w świadomości nie tylko kibiców siatkówki plażowej, ale także poznaniaków, którzy w ramach weekendowego relaksu kibicują zawodnikom.

Tegoroczna Lotto Plaża Wolności Poznań 2022 rozpoczęła się w środę od rozgrywek minisiatkówki dla dzieci z roczników 2009, 2010, 2011 i młodszych. W piątek jednak rozpocznie się rywalizacja seniorska, która przyniesie wiele sportowych emocji na najwyższym poziomie.

Na boiskach nad Jeziorem Rusałka w piątek rozpoczną się Eliminacje Mistrzostw Polski, w których wezmą udział 52 zespoły, w tym 22 żeńskie i 30 męskich. Na sobotę zaplanowany jest turniej główny, a na niedzielę finały. W rozgrywkach wezmą udział również goście zza granicy, czyli z Brazylii, Litwy, Czech i Białorusi.

Ważną dla kibiców informacją jest ta o możliwości darmowego kibicowania – wstęp na trybuny jest bezpłatny.