Meeting Wspinaczkowy nad Wartą i atrakcje dla każdego

Poznański Rejon Wspinaczkowy nad Wartą to obywatelska inicjatywa, która powstała dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, jednak wciąż wielu poznaniaków nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia. By promować środowisko wspinaczkowe w Poznaniu, a zarazem samo miejsce, już dziś odbędzie się pierwszy Meeting Wspinaczkowy. Przygotowano zawody, warsztaty dla początkujących, jogę, slackline, a także ognisko i wiele innych atrakcji.

 

Poznański Rejon Wspinaczkowy znajduje się przy Wartostradzie, w rejonie ul. Hlonda i Bałtyckiej, niedaleko mostu Lecha. To miejsce powstałe z inicjatywy obywatelskiej w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym można zacząć przygodę i rozwijać przygodę ze wspinaczką.

Już dziś odbędzie się pierwszy Meeting Wspinaczkowy, który ma zintegrować środowisko wspinaczkowe w Poznaniu, a także promować ten sport wśród osób, które nigdy się nim nie zajmowały.

W programie wydarzenia, które rozpocznie się o 17:00 znalazły się m.in. zawody wspinaczkowe, które będą ciekawe zarówno dla zawodników jak i obserwujących. Drogi ułożyli najlepsi lokalni routsetterzy, czyli osoby tworzące drogę wspinaczkową na sztucznej ścianie.

Przygotowano także atrakcje dla tych, którzy nie są jeszcze zbyt biegli w temacie. Dostępne będą warsztaty dla początkujących, podczas których instruktorzy wyjaśnią na czym polega sport i jak zacząć go trenować.

Odbędą się także zajęcia z jogi, slackline, a na koniec wspólne ognisko. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.