Ostatnie dni na zgłoszenia do Programu Staży Studenckich w Urzędzie Miasta Poznania

Do 3 lipca można wysyłać zgłoszenia na kolejną edycję Programu Staży Studenckich w Urzędzie Miasta Poznania. Na chętnych czeka 97 miejsc. Staże potrwają cztery miesiące.

 

Staże będą realizowane od sierpnia do końca listopada. Program skierowany jest do studentek i studentów jednolitych studiów magisterskich i studiów I stopnia (począwszy od 4 semestru), studiów II stopnia – dziennych, zaocznych, wieczorowych bądź eksternistycznych, uczelni państwowych lub prywatnych. Kandydatki i kandydaci ubiegający się o staż powinni studiować kierunek odpowiadający profilowi danego biura lub wydziału. O ich kompetencjach i zadaniach można przeczytać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.  

Ważną informacją jest, że dotychczasowy Program Praktyk i Staży Studenckich (1 miesiąc bezpłatnej praktyki + 3 miesiące płatnego stażu) zmienił formułę na Program Staży Studenckich, co oznacza, że 4-miesięczna edycja będzie pełnopłatna. Na osoby, które się zakwalifikują, czeka wynagrodzenie w wysokości 4728 zł brutto (za cały okres stażu). Zmniejszy się też ilość wymaganych formalności.

Aby zgłosić się na staż, należy wypełnić online formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie Poznan.pl, w zakładce Staże. Tam też można znaleźć więcej informacji o programie. Wnioski będą przyjmowane do 3 lipca. W formularzu można aplikować do maksymalnie 5 miejsc. 

Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami (odrębnie do każdego wydziału, biura i jednostki) zaplanowano na lipiec. Zostaną one przeprowadzone zdalnie (za pośrednictwem platformy Zoom).

Autorski program praktyk i staży studenckich Urząd Miasta Poznania realizuje od 2003 roku. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem. Na 64 dotychczasowych edycji wpłynęło ponad 36 tysięcy zgłoszeń. Na staż przyjęto dotąd ponad 4,6 tys. studentów i studentek.

Program pozwala zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie, przydatne na rynku pracy oraz wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą na studiach. Obopólne korzyści płynące z tej współpracy potwierdza fakt, że na przestrzeni tych kilkunastu lat działania programu około 850 osób po jego ukończeniu zostało zatrudnionych w urzędzie.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.