Pomysł na start wakacji? Odrobina odpoczynku połączona z kulturą!

Nie masz pomysłu jak rozpocząć wakacje? Co powiesz na nieco kultury połączonej z odpoczynkiem? “Scena Wspólna – więcej niż wakacje” to projekt, który łączy relaks z ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi. O szczegółach w programie “Hej Poznań” opowiedziała koordynatorka działań Centrum Sztuki Dziecka na Scenie Wspólnej, Izabella Nowacka.

  • W tym roku postanowiliśmy, żeby naszych widzów zaprosić na taki wspólny początek wakacji – tłumaczy Izabella Nowacka.

Projekt rozpoczął się 3 lipca i potrwa przez najbliższy tydzień (do 10 lipca). Myślą przewodnią jest połączenie różnego rodzaju działań artystycznych z wakacyjnym relaksem. Przede wszystkim mowa tu o spektaklach teatralnych. W programie są przewidziane jednak także słuchowiska, koncerty i akcje twórcze (szczegółowy harmonogram na stronie https://csdpoznan.pl/aktualnosci/scena-wspolna-wiecej-niz-wakacje).

  • Mamy takie wydarzenie, które jest słuchowiskiem plenerowym. Pobiera się u nas na Scenie Wspólnej słuchawki i wychodzi na spacer opowiada o ciekawym pomyśle nasza rozmówczyni.

Organizatorzy przewidzieli atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Będzie sporo wydarzeń skierowanych do najmłodszych, lecz nawet dorośli powinni znaleźć coś dla siebie. Wydaje się więc, że projekt jest idealnym pomysłem na rodzinny wypad.

  • Wydarzenia dla wszystkich, ponieważ mamy spektakl “blisko”, który jest dla dzieci od szóstego miesiąca życia dodaje.

Podczas tygodnia atrakcji zaplanowana jest także premiera spektaklu “NIEbo i dłoNIE”, przeznaczonego dla dzieci powyżej czwartego roku życia. Zakończeniem całego cyklu będzie koncert plenerowy „Dizzy Boyz. Koncert na wielki finał”.

Po więcej szczegółów zapraszamy do programu “Hej Poznań”.