Bez świateł, z przerobionym hamulcem i źle przymocowanymi zderzakami – nietypowy widok na ul. Warszawskiej

Ten pojazd zdecydowanie nie powinien znaleźć się na drogach. Samochód wyglądał jak zlepiony z innych i to w bardzo wybrakowany sposób. Jego podróż zakończyli policjanci z poznańskiej drogówki, którzy zatrzymali jego kierowcę do kontroli na ul. Warszawskiej.

 

Policjanci z poznańskiej drogówki pełnili służbę na ul. Warszawskiej. W pewnym momencie zauważyli samochód osobowy, który nie miał przedniej tablicy rejestracyjnej, dlatego zatrzymali kierowcę do kontroli.

Szybko okazało się, że lista nieprawidłowości jest o wiele większa. Funkcjonariusze ustalili, że pojazd ma niesprawne światła pozycyjne i mijania, a także brakuje w nim świateł stop i cofania. Nie posiadał także sygnału dźwiękowego.

Okazało się także, że inne części są przerobione, w tym hamulec awaryjno-postojowy oraz układ wydechowy. Koło kierownicy było zmniejszone, a zderzaki niewłaściwie przymocowane.

Z uwagi na nieprawidłowy stan techniczny samochodu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali kierowcy dalszej jazdy. Kierujący otrzymał również mandat w wysokości tysiąca złotych w związku ze stanem technicznym pojazdu niezgodnym z przepisami oraz brakiem tablicy rejestracyjnej.