Warta Poznań z nowymi koszulkami na sezon 2022/2023

Już w piątek rusza kolejny sezon PKO BP Ekstraklasy. Warta Poznań zaprezentowała swoim fanom nowe stroje, w których piłkarze Zielonych będą występować na ligowych boiskach. Koszulki są dostarczone oczywiście przez firmę Nike, która jest sponsorem technicznym klubu.

 

Tradycyjnie przed własną publicznością Warta zagra w zielonych strojach, natomiast na wyjazdach piłkarze poznańskiego klubu ubiorą białe koszulki. Projekt jest całkowicie spójny z filozofią Warty, zakładającą działania przyjazne środowisku. Nową koszulkę Zielonych wykonano z poliestru, który aż w 75% pochodzi z recyklingu plastikowych butelek. Zastosowanie takiej metody produkcji pozwala na znaczne zredukowanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Dodatkowo zadbano o komfort piłkarzy, stosując odpowiednie wstawki zapewniające cyrkulację powietrza.

Koszulka jest dopasowana do ciała i wykonano ją w technologii DRI-Fit, dzięki której lepiej odprowadza pot z powierzchni skóry.

Nie zapomniano także o 110-leciu Warty, które przypada na 2022 rok. O jubileuszu przypomina specjalny logotyp, który możemy zobaczyć z tyłu koszulki. Dodatkowo na piersi znajduje się haftowany herb, nad którym widnieje biała gwiazdka przypominająca o dwóch mistrzostwach kraju zdobytych przez Warciarzy.

Pierwsza okazja do zaprezentowania nowych strojów na boisku już w piątek w Częstochowie, gdzie poznaniacy zagrają z miejscowym Rakowem. Początek meczu o godzinie 18:00.