Mając do odbycia 2,5 roku w więzieniu próbował wylecieć z Polski. Został zatrzymany na poznańskim lotnisku

Dwóch poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności zostało zatrzymanych na poznańskim lotnisku. Jeden próbował opuścić kraj, a drugi właśnie do niego wrócił.

 

Straż graniczna poinformowała dziś o jednej z ostatnich interwencji podczas przeprowadzania kontroli paszportowej osób odlatujących z poznańskiego lotniska Ławica do Antalyi. Sprawdzając dokumenty 33-letniego mieszkańca Wielkopolski funkcjonariusze ustalili, że zamiast do Turcji, powinien jak najszybciej trafić do więzienia.

Okazało się, że mężczyzna ma do odbycia karę 2,5 lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany policji i jeszcze tego samego dnia osadzony w areszcie śledczym.

Z kolei drugi poszukiwany przyleciał do Poznania z Birmingham. Funkcjonariusz kontrolujący dokumenty 51-latka ustalił, że ma on do odbycia zastępczą karę pozbawienia wolności za niezapłaconą karę grzywny. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, mężczyzna został poinformowany o możliwościach, jakie ma.

Pierwszą było zatrzymanie i osadzenie w areszcie. Druga to uiszczenie zaległej grzywny w wysokości 300 złotych i samodzielne opuszczenie terenu lotniska. Podróżny wybrał druga opcję, dzięki czemu został zwolniony po okazaniu dowodu wpłaty na wskazane przez sąd konto.