“Niestety już nikt nie wchodzi”. Nie mógł wejść na spotkanie z Kaczyńskim, chwilę później wpuszczono posła PiS

– Organizator nie przewidział pana obecności tutaj – usłyszał od ochroniarza mężczyzna, który – jak mówił – jest mieszkańcem Konina i chciał się dostać na spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Chwilę później do sali został wpuszczony poseł PiS Zbigniew Dolata.

 

– Jestem obywatelem, koniniakiem. Pokazać? Mam pokazać dowód? Chcę wejść, posłuchać. Co, miałem bilet kupić? Dlaczego nie mogę wejść – dopytuje mężczyzna.

– Ponieważ organizator nie przewidział pana obecności tutaj – odpowiada mu ochroniarz i apeluje, by “wszystkie żale kierować do organizatora”.

– Ale skąd mógł przewidzieć, jak ja teraz radia słuchałem, że o 15 będzie spotkanie z panem Kaczyńskim i przyszedłem – mówi mężczyzna i ostatecznie odchodzi od wejścia.

Kilka minut później kamera zarejestrowała, jak do budynku tymi samymi drzwiami wchodzi poseł PiS z Konina Zbigniew Dolata. Przedstawił się i bez problemu dostał się do środka. W drzwiach przepuścił go ten sam ochroniarz, który wcześniej zagrodził wejście mieszkańcowi Konina.