Nowe chodniki, droga rowerowa, przystanki i jezdnia – rusza przebudowa ul. Pokrzywno

Już niedługo jazda ul. Pokrzywno będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla wszystkich uczestników ruchu. We wtorek rozpoczną się prace związane z remontem nawierzchni jezdni, a także budową chodników i drogi rowerowej.

 

Inwestycja będzie prowadzona na ponad 800-metrowym odcinku między ul. Sanocką a Ropczycką.

W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, a po wschodniej stronie ulicy wybudowana będzie dwukierunkowa droga rowerowa. Po obu stronach jezdni powstaną chodniki. W ramach prac wykonane zostaną także zatoki i przystanki autobusowe, dzięki czemu poprawi się komfort korzystania z komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

Przebudowane będą skrzyżowania i zjazdy do posesji. Ulica zyska nową kanalizację deszczową, teletechniczną oraz oświetlenie. W ramach inwestycji pojawią się też nowe nasadzenia zieleni. Całość zostanie uzupełniona małą architekturą – ławkami, stojakami rowerowymi i koszami na śmieci.

Prace rozpoczną się we wtorek, 26 lipca. Na czas prowadzenia robót obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu – w zależności od postępu prac wyłączane z ruchu będą kolejne fragmenty drogi.

Od 26 lipca nieprzejezdny będzie prawy pas ul. Pokrzywno między skrzyżowaniami z ulicami Żurawicką i Dębicką. Przejazd będzie możliwy lewym pasem – przewidziany jest tam ruch wahadłowy kierowany sygnalizacją świetlną.