Kolejna Biała Sobota na terenie ROD. Jakie badania można wykonać?

Już w sobotę, 30 lipca, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w specjalnym prozdrowotnym wydarzeniu. Biała Sobota odbędzie się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Nowa Przyroda.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach Poznańskich Dni Zdrowia, a jego celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do tego, by o siebie zadbać. Za realizację odpowiadają dwie organizacje pozarządowe, które otrzymały na ten cel dofinansowanie od Miasta Poznań.

Biała Sobota będzie idealną okazją do przeprowadzenia badań profilaktycznych, czy też konsultacji ze specjalistami.

Mieszkańcy będą mogli zrobić np. badanie słuchu, EKG, pomiar stężenia glukozy, czy też ciśnienia tętniczego krwi. Dodatkowo będzie możliwość zbadania poziomu wysycenia krwi tlenem, a także skorzystania z różnego rodzaju masażów.

Organizatorzy zaplanowali też warsztaty dotyczące chodzenia z kijkami Nordic Walking. Na mieszkańców czekać będą również spotkania o psychoedukacji oraz konsultacje psychologiczne.

Zainteresowani będą mogli zapoznać się z różnego rodzaju sprawami formalnymi, które dotyczą programów profilaktycznych finansowanych przez NFZ, Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny oraz serwisu pacjent.gov.pl.

Przewidziano także atrakcję w postaci konkursu dotyczącego wiedzy o zdrowiu. Dla najlepszych czekają nagrody.

Organizatorzy przypominają, że na wydarzenie można dostać się wybierając transport publiczny, a konkretnie autobusy nr 177 i 159.
– autobus nr 177 z przystanku Junikowo do przystanku Zgorzelecka n/ż,
– autobus nr 159 z przystanku Poznań Główny do przystanku Zgorzelecka n/ż.

Biała Sobota odbędzie się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Nowa Przyroda, przy ul. Bukowskiej 171 w Poznaniu, w godzinach 14:00 do 18:00.