Baczyński i Ukraina, czyli sierpniowe propozycje Teatru Muzycznego

Fani wydarzeń kulturalnych, którzy mieszkają w stolicy województwa wielkopolskiego, nie mogą się nudzić. W okresie wakacyjnym Poznań zapewnia sporą liczbę różnego rodzaju koncertów, spektaklów, czy warsztatów. Ciekawą propozycję przedstawia również Teatr Muzyczny w Poznaniu, który zaprasza na specjalne wydarzenia.

 

Już 1 sierpnia o godzinie 19:30 odbędzie się spektakl pt. „A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim”. Widowisko jest w całości oparte na twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Podczas wydarzenia widzowie będą mogli usłyszeć piosenki do muzyki Zygmunta Koniecznego, i Andrzeja Zaryckiego śpiewane niegdyś przez Ewę Demarczyk.

Wstęp jest bezpłatny, a wejściówki można odbierać w Centrum Informacji Kulturalnej, przy ul. Ratajczaka 44.

Inną ciekawą propozycją jest koncert muzyki klasycznej pt. “Ukraina: jak to możliwe?”. Wydarzenie dedykowane jest Ukrainie, a jego celem jest zachęcenie do refleksji dotyczącej sytuacji za naszą wschodnią granicą.

Zgromadzeni usłyszą takie utwory jak: “Prayer for Ukraine”, „How is it possible???”, “Ave Maria”, czy też „Elegia o…(chłopcu polskim)” do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Koncert odbędzie się 24 sierpnia o godzinie 19:00 w Kościele na Grobli (Kościół pw. Wszystkich Świętych ul. Grobla 1, Poznań). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.