Od jutra ruch wahadłowy na ul. Pokrzywno

Kierowcy na ul. Pokrzywno od tygodnia zastanawiają się, dlaczego nie wprowadzono jeszcze zapowiadanych zmian w organizacji ruchu w związku z przebudową ulicy. Ruch wahadłowy jednak ich nie ominie – zostanie wprowadzony od jutra.

 

W ubiegły wtorek, 26 lipca, rozpoczęła się przebudowa ul. Pokrzywno, która zakłada nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale także budowę chodników po obu stronach ulicy i dwukierunkowej drogi rowerowej, przystanków oraz infrastruktury podziemnej. Inwestycja obejmie ponad 800-metrowy odcinek ulicy.

Choć w związku z rozpoczęciem robót zapowiadano wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, ta nadal pozostaje bez utrudnień. Jak wyjaśnia spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, wykonawca skupił się w pierwszych dniach na pracach, które nie miały wpływu na jezdnię. Od jutra ma to jednak ulec zmianie.

Od 3 sierpnia wprowadzony będzie ruch wahadłowy na odcinku między ul. Żurawicką i Dębicką. Przejazd będzie odbywał się lewym pasem, a ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną.

Z kolei od 5 sierpnia odcinek z ruchem wahadłowym zostanie przesunięty na fragment między ul. Sanocką a rowem Spławka (między ul. Żurawicką i Dębicką).

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.